Основні характеристики якості меблевих тканин

Вибираючи меблеву оббивку в нашому каталозі або в будь-якому іншому, важливо враховувати технічні особливості кожного виду тканини.

Щільність тканини

Важливим показником при виборі тканини є її щільність. Вимірюється щільність в грамах на квадратний метр, чим вища щільність, тим більш довговічною і зносостійкою буде меблева тканина. Мінімальний показник щільності для меблевих тканин – 200 г/м².

Стійкість до стирання (тест на зносостійкість)

Тест на стирання – стандартна методика для визначення рівня зносостійкості тестованого матеріалу. Існує кілька різновидів тестів на стирання:

 • Тест Мартиндейла
 • Тест Візенбека
 • Тест Столла

Стійкість до стирання вимірюється кількістю циклів на стирання. Найбільш популярним показником стирання (зносостійкості) в світі є результат тесту Мартиндейла (тест Martindale).

Принцип тесту:

 • Невеликий фрагмент випробуваної меблевої тканини фіксують на гладкій пінопластовій поверхні.
 • Диск з абразивом починає терти тканину круговими рухами з певним зусиллям. Рухи диска відбуваються по вісімці, що дозволяє піддавати тканину до випробування у всіх напрямках. Один круговий рух відповідає одному циклу.
 • Випробування на гладких тканинах проводять до появи трьох рваних ниток, для трикотажу – однієї нитки, на ворсових – до повного стирання ворсинок на основі тканини.

В результаті тесту, кожному зразку меблевої тканини присвоюється коефіцієнт Martindale з певним значенням. Чим вищий цей показник, тим довше меблева тканина буде зберігати свої первинні властивості. При кількості циклів на стирання понад 20000 меблева тканина вважається надійною.

Важливо розуміти, що тест на зносостійкість дає лише однобічну інформацію. Дані показники дають уявлення лише про загальні характеристики продукту. Експлуатаційні якості будь-якої тканини визначаються не тільки стійкістю до стирання матеріалу, але і безліччю інших чинників і безпосередньо залежать від них. Слід враховувати якість каркасу і дизайн виготовлених меблів, спосіб оббивки, якість наповнювачів та інших матеріалів.

Пілінгуємість

Даний тест є одним з етапів тесту на зносостійкість. Пілінгуємість – це процес утворення катишків на поверхні меблевої тканини. Саме відсутністю пілінгуємості характеризується якісна меблева тканина. Визначення стійкості до пілінгування визначають в процесі випробування меблевої тканини на стійкість до стирання. На фіксованій підставі закріплюється зразок тканини, по якій рухається металевий диск. Виконується по 5000 циклів руху диска з обох сторін тканини, після чого зразок підлягає візуальній оцінці. Зразок порівнюється з контрольним і йому присвоюють одну з груп таблиці пілінгування.

Розрив по шву

Цей тест передбачає визначення міцності тканини при навантаженні по шву (до моменту розриву тканини з цього ж шву). Суть цього тесту полягає в тому, що на меблевій тканині робиться стандартний шов, який згодом піддається навантаженню. Навантаження поступово збільшується до певної межі, а потім вимірює отриманий розрив (оцінюється наскільки сильно розкрився шов). Виробники меблів повинні використовувати відповідний шов, тип голки і нитки для кожного виду тканини, беручи до уваги дизайн вироблених меблів. Іноді слід використовувати різні шви для різних видів тканини, що йде на оббивку одного конкретного дизайну меблів.

Вогнестійкість (сигаретний тест)

Для перевірки вогнестійкості існує сигаретний тест, який полягає в наступному: беруться два шматочки меблевого поролону і обтягаються випробуваної меблевою тканиною. Ці деталі туляться один до одного під кутом 90 градусів, імітуючи диван. розкурена сигарета кладеться в місце стику деталей. Випробування повторюються 3 рази. Сигаретний тест вважається пройденим, якщо з моменту початку тесту до займання пройшло 8 – 10 секунд (в залежності від типу тканини).

Останнім часом британські стандарти вимагають, щоб меблеві тканини були оброблені вогнетривким складом (позначення Fire Retardant або просто FR в сертифікаті). Однак ця вимога не є загальним для країн Євросоюзу.

Тест на стійкість забарвлення

Для проведення цього тесту беруть два зразки випробуваної тканини (обов’язково з однієї партії). Один зразок піддається випробуванню, другий служить контрольним. Принцип тесту ґрунтується на використанні “затирання” сухої та вологої тканини за допомогою спеціального металевого диска. Після відтворення диском 3000 циклів, випробуваний зразок порівнюють зі стандартною таблицею кольорів. Значення цього показника варіюється від 2 до 5, де 5 – це найбільше значення стійкості. У технічних характеристиках меблевої оббивки вказують значення стійкості в обох станах – у вологому, і в сухому.

Повітропроникність

Важливою властивістю оббивної тканини також є її здатність пропускати повітря. Коли тканина добре пропускає повітря, про неї часто говорять, що вона “дихає”. Даний показник є досить важливим при виборі оббивки м’яких меблів. У разі, якщо повітря не проходить через тканину, то в процесі експлуатації меблів можуть з’явитися певні проблеми – від розривів швів і деформації тканини, до появи неприємного запаху, випріванню наповнювачів дивана. Стандартизованих тестів для визначення повітропроникності немає, але є простий побутовий спосіб її перевірки:

 • Необхідно взяти шматок тканини й щільно прикласти до губ.
 • Потім спробувати продути повітря через цю тканину.
 • Матеріал можна вважати повітропроникним, якщо у вас не виникло труднощів.

Від чого залежить вартість меблевої тканини?

При виборі тканин для оббивки м’яких меблів не останню роль грає їх вартість. Ціна оббивної тканини залежить від певних параметрів:

 • Наявність захисного покриття. Тканини із захисним покриттям коштують дорожче.
 • Тип тканини та технічні характеристики. Чим складніший технологічний процес виробництва тканини, тим вона дорожча. Чим вищі такі важливі властивості меблевої тканини, як зносостійкість, стійкість забарвлення та інше, тим більша вартість за погонний метр.
 • Вміст синтетичних і натуральних волокон. Вартість матеріалу прямопропорційна вмісту натуральних тканин, але це не означає, що 100% -ва бавовняна тканина буде дорожча велюру, в якому вміст натуральних волокон становить лише 30%.
 • Ім’я виробника. Брендові та всесвітньо відомі компанії оцінюють свою роботу в рази дорожче звичайних фабрик. Європа завжди прагнула вводити інноваційні ідеї у своє виробництво, ось і виробництво меблевої тканини країнами Європи, наприклад, в Італії чи Іспанії, гарантує вам якісну меблеву тканину.

Що таке “категорія тканини”?

Часто можна зустріти поняття “категорія тканин”. Часом різниця між першою і найвищою категорією тканини може збільшувати вартість меблів в кілька разів. Розібратися в цьому допоможе загальноприйнятий в меблевому світі класифікатор тканин за категоріями.

Наші меблеві тканини відповідають всім вищепереліченим критеріям, а завдяки вдалому вибору можна створити оригінальний інтер’єр, який вигідно підкреслить ваш витончений смак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ukUK
en_USEN ukUK
You can`t add more product in compare