How to choose the right fabric for upholstered furniture?

When choosing a material for furniture upholstery you should pay attention to the following characteristics:

 • Strength of the material. High-strength fabrics should be used in areas where they are exposed to the highest load during furniture operation.
 • Invoice. Some types of fabric should not be used in children's rooms or if you have pets. Yes, pile materials are more difficult to care for, so avoid them if you have a small child. Material that is prone to loop formation should not be selected in the presence of a cat or dog home.
 • Color and pattern. In addition to the harmonious blend of fabric with the interior of the room, keep in mind that the light material is greasy and dust becomes more noticeable in the dark. The image should also be handled with care. If it is bright enough, the other interior elements of the room should be more neutral so as not to overload the room with accents. Conversely, if the wallpaper or other details of your room are bright enough, then the pattern for the upholstery of the sofa should be chosen more neutral (small, fanciful) or prefer a fabric without a pattern.

selection of fabric: the upholstery of leather for furniture in the study is clearly not suitable for a cozy nursery or a delicate bedroom.

 • Perfect sofa in the living room - Soft yet durable. This applies not only to the seat filler but also to the upholstery material. Synthetic fabrics (flock, chenille, velor and leather) will be the best solution.
 • Folding sofa in the bedroom it is better to choose with an upholstery that contains both synthetic polyamide or polyester and natural fibers - cotton, wool, linen. Such fabrics include jacquard or chenille. They guarantee a pleasant appearance and durability.
 • Sofa in the nursery it should be environmentally friendly and simple, and the upholstery should be hypoallergenic and easy to care for. For example, printed cotton fabrics (jacquard) are easy to clean and retain their appearance for a long time.
 • Office furniture attractive on the outside and unpretentious in cleaning. These upholstery include natural and eco leather. Armchairs and sofas made of these materials will be the best business card and do not require much effort during cleaning.

The next step is to study how good each fabric is and what its weaknesses are. This will help you narrow down the material and make choices.

Типи тканин

Flock

Флок

Нетканий оксамитовий на дотик матеріал. Мистецтво наклеювати дрібно порізані волокна (саме їх і називають “флоком”) з допомогою клею на тканинну основу зародилося ще в I столітті н.е., в Стародавньому Китаї. З того часу флок “навчився” імітувати велюр, шенилл, шкіру, замшу, зберігаючи м’якість, яскравість, міцність і свою дешевизну. А його тефлоновий варіант наділяє оббивку меблів водонепроникними і брудовідштовхуючими властивостями. Якщо в складі флоку є віскоза, оббивка буде більш приємною на дотик, ніж флок на основі поліамідних волокон.

 • Переваги: недорога, не вигоряє, не боїться вологи і коливань температури, легко чиститься, не липне шерсть тварин, не залишаються сліди від кігтів.
 • Недоліки: електризується, притягує пил, вбирає запахи.

Велюр

Велюр

Популярний матеріал з м’яким ворсом, на дотик нагадує оксамит. Його відносять до ворсових тканин і часто називають вельветом – через їх зовнішню і тактильну схожість. Відпочивати на дивані з велюровою оббивкою комфортно – вона красива і приємна на дотик, а за рахунок синтетичних волокон тканина надовго зберігає форму і не розтягується. Однак велюр чутливий до стирання і для збереження приємного зовнішнього вигляду йому потрібен ретельний догляд.

 • Переваги: красивий зовні, приємний на дотик, зберігає форму.
 • Недоліки: з часом ворс випадає.

Рогожа

Рогожа

Саме визначення “рогожа” означає подвійне або потрійне полотняне переплетення ниток (що можуть бути різними за складом і товщині), завдяки якому на поверхні тканини проступає та сама фактура волокон, особливо подобається прихильникам екостилю. Матеріал досить грубий на дотик і природний зовні, тому підійде не в кожен інтер’єр. У складі – натуральні волокна бавовни і льону, а також домішка синтетики, що ідеально для розкладних диванів в спальню.

 • Переваги: гіпоалергенність, міцність, тримає форму, не мнеться, не вбирає запахи.
 • Недоліки: специфічний зовнішній вигляд і грубе плетиво.

Мікрофібра або штучна замша

Мікрофібра або штучна замша

Сучасний синтетичний матеріал з дивовижними механічними властивостями. Не стирається, не електризується, не вбирає рідину, гіпоалергенний і зберігає колір. Мікрофібра пластична і володіє розкішною на вигляд текстурою, завдяки чому ідеальна в якості оббивки для м’яких меблів у вітальню.

 • Переваги: довговічна, має багату гаму кольорів, не має статичного заряду, водонепроникна.
 • Недоліки: не рекомендується розташовувати поблизу батарей, прасувати або піддавати тепловій обробці, а також сильно мочити.

Жаккард

Жаккард

Щільна тканина зі складним малюнком, яка виробляється на ткацькому верстаті за допомогою жаккардової машини, винайденої в 1801 році Жозефом Марі Жаккард. По суті, це різновид гобелена, тільки з більш тонкими волокнами. Попри свою тонкість, використання в жаккарді шовкових ниток робить оббивку міцною – її не так просто порвати. Ці ж нитки створюють на тканині багатошаровий парчевий візерунок, який надає тканині додаткову зносостійкість.

 • Переваги: виглядає дорого, міцна, стійка до розривів, зберігає свій початковий малюнок, невибаглива в догляді.
 • Недоліки: досить висока вартість, при чому натуральні жакардові тканини дорожчі, ніж синтетичні.

Екошкіра

Екошкіра

Сучасна штучна шкіра на тканинній основі. Цей матеріал приємний на дотик, м’який і еластичний, але при цьому міцний і може прослужити дуже довго. Екошкіра в рази переверщує натуральну по паро- і повітропроникності. Меблі з оббивкою з екошкіри підійдуть як для будинку, так і для офісних кабінетів – вона виглядає респектабельно і за нею легко доглядати.

 • Переваги: гіпоалергенність, міцність і приємні тактильні відчуття.
 • Недоліки: зазнає значних пошкоджень від кігтів домашніх тварин і гострих предметів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_USEN
ukUK en_USEN
You can`t add more product in compare